آموزش زبان انگلیسی با روش جدید شامل مزایای زیر می باشد

آموزش زبان انگلیسی با روش جدید شامل مزایای زیر می باشد

 

1: در این روش آموزش زبان انگلیسی فرایند فراگیری زبان آغاز و پایان مشخصی دارد و هر لحظه دقیقا میدانید که در چه مرحله ای از فرایند تسلط قرار دارید.

2:فراگیری بی قید و شرط هر لغت انگلیسی تنها با یک بار مطالعه

3: هنگام گوش دادن به رسانه های انگلیسی تقریبا واژه ای وجود ندارد که نتوانید مفهوم آن را درک کنید.

4:هنگام مکالمه ابتکار عمل در دستتان خواهد بود و خواهید توانست جهت ساختن جمله انگلیسی مورد نظر خود کلمات را خلاقانه کنار هم بچینید.

.

.

آموزش زبان انگلیسی با روش بیان ژنی آغاز و پایان کاملا مشخصی دارد:

هر زبان آموزی با این بلاتکلیفی روبروه که بالاخره چه زمان قراره به زبان انگلیسی مسلط بشه! ممکنه شما هم جزو افرادی باشید که در دوره های مختلف آموزش زبان شرکت کرده اید،ولی به دلیل نامشخص بودن اینکه بالاخره چه زمان قراره بطور کامل به انگلیسی مسلط بشید از ادامه روند آموزش منصرف شده باشید.

اما در آموزش زبان انگلیسی به روش بیان ژنی زبان آموز با هر سطحی دقیقا میدونه از کجا شروع کنه، چطور ادامه بده و چه زمانی این فرایند کامل میشه.شما هر لحظه دقیقا می دونید که در کدوم مرحله از تسلط به زبان انگلیسی قرار دارید و چند قدم دیگر لازمه تا به زبان انگلیسی مسلط بشید.

 .
.
.
فراگیری بی قید و شرط هر واژه انگلیسی تنها با یه بار مطالعه:

معمولا زبان آموزان این مشکل را مطرح می کنند که “وقتی می خواهم انگلیسی صحبت کنم و به یک کلمه یا فعل نیاز پیدا می کنم نمی توانم کلمه یا فعل مورد نظر را پیدا کنم “

اگر شما هم این مشکل را دارید دو دلیل ممکنه داشته باشه:

.

یا کلمه مورد نظر در حافظه تان وجود نداره که نمیشه کاریش کرد و باید دوباره واژه مورد نظر را مطالعه کنید و آن را فرابگیرید که البته با روش های معمول که بر پایه تکرار استوار هستند، تضمینی وجود نداره که دوباره فراموش نشن.

یا کلمه مورد نظر در حافظه تان وجود داره اما به اونها دسترسی ندارید، مثل قرار داشتن یک فایل در حافظه کامپیوتر ولی جاشو ندونین کجاست.

.

در هر دو حالت نتیجه یکیه یعنی نمیتونین بکار بگیریدشون.

.

در آموزش زبان انگلیسی با روش بیان ژنی کلمات خیلی ساده وارد حافظه تان میشن البته بدون تکیه بر عمل تکرار، ولی کار در اینجا به اتمام نمیرسه و ابزاری در اختیارتان قرار می گیره که همیشه میتونید به محل ذخیره شدن کلمه در حافظه تان هدایت بشید.این  یعنی دسترسی همیشگی به کلمات و افعالی که نیاز دارید بکار بگیریدشون.

همه ما این تجربه را داشته ایم که در حالت معمول حین آموزش زبان انگلیسی وقتی سعی می کنیم دامنه لغات خود را مثلا با فراگیری ۱۰ واژه در روز افزایش بدیم، در حالی که قاعدتاً در روز دهم باید صد لغت را فرا گرفته باشیم در اثر تداخل مفاهیم لغات با هم، دچار سردرگمی شده و ازادامه راه منصرف شده ایم.

اما در آموزش زبان انگلیسی با روش بیان ژنی با اینکه می تونید روی فراگیری چهل لغت در روز حساب کنید و بطور تصاعدی دامنه لغات خودتون رو افزایش بدید از طرف دیگه خیالتون راحته که هیچ وقت معنی واژه ها را با هم قاطی نمی کنید و همچنین میتونید بدون نیاز به ترجمه اونها به فارسی معنی شان رادرک کنید.

.

در هنگام گوش دادن به رسانه های انگلیسی تقریبا واژه ای وجود ندارد که نتوانید مفهوم آن را درک کنید:

 جهت تقویت مهارت شنیداری (Listening) معمولا به زبان آموزان توصیه می شود که باید زیاد گوش دهند اما تا کی؟!!

گوینده بطور پیوسته لغاتی را تلفظ می کند و زبان آموز بدون آنکه چیزی بفهمد جا می ماند. زبان آموز هنگام گوش دادن به این رسانه ها با شنیدن رگباری کلماتی که توسط گوینده بکار برده می شود گیج شده و نمی داند چطور تمرکز کند و بعد از مدتی به دلیل نداشتن پیشرفت کافی انگیزه خود را جهت ادامه کار از دست می دهد.

اما در آموزش زبان انگلیسی با روش بیان ژنی،قبل از آنکه شما فرایند تقویت مهارت شنیداری خود را آغاز کنید فکرافزاری بسیار قدرتمند در اختیار تان گذاشته می شود.این فکر افزار به شما قابلیتی را می دهد که باعث می شود هنگام شنیدن با مکانیسم خاصی  روی کلماتی که گوینده بکار می گیرد تمرکز کنید تا خودبخود مفهوم تک تک واژه ها را درک کنید.

.

هنگام مکالمه همیشه از زبان خودتان چیزی برای گفتن خواهید داشت:

learnEnglish

زبان آموزان اکثرا با این مشکل رو برو هستن که نمی تونن افکار و جملات خودشون رو به انگلیسی بیان کنن!معمولا در دوره های آموزش زبان یه سری اصطلاحات و جملات پرکاربرد انگلیسی با تمرین و تکرار از بر می شوند که فقط در موقعیت های ویژه میتونید از اونها استفاده کنید.ولی زمانی که می خواهید از افکار و احساسات خودتون صحبت کنید در این زمان است که خلاء ی احساس می شود و نمی دونید چطور منظورخود را به انگلیسی بیان کنید.برای حل این مشکل در روش بیان ژنی مراحل فراگیری زبان انگلیسی طوری مدیریت شده اند که به شیوه خاص افکار و تجربیات خودتان را به انگلیسی نقل می کنید.

بنابراین در پایان مسیر این قابلیت را خواهید داشت که در مورد هر موضوعی بتونید نظرات و افکار  خودتون رو به انگلیسی بیان کنید.

 

نظر دهید !


 1. محمدرضا

  من بسته آموزش زبان انگلیسی با روش بیان ژنی خوجم لی را تهیه کردم و الان که دارم نتیجه استفاده از روش را می بینم چون قبلا چند بار در مصاحبه دکتری به خاطر مشکل زبان انگلیسی که داشتم رد شدم،تمام حسرتم اینه که چرا زودتر با این روش آشنا نشدم .

 2. نسرین

  با روش بیان ژنی خوجم لی از طریق کارگاهی که در دانشگاه شهید رجایی تهران برگزار شد آشنا شدم و استفاده از آن نتیجه فوق العاده ای برای من داشته

 3. علیزاده

  سلام استاد
  اصول روش رو فرا گرفتم و به کمک روش خیلی عالی دارم پیش میرم فقط یک سوال از خدمتتان دارم با توجه به اینکه رشته بنده پزشکیه قصد دارم لغات تخصصی رشته خودم را هم به سه هزار لغتی که شما در کتاب در اختیارمان قرار دادید اضافه کنم، اگر اضافه کردن لغات جدید رو موکول کنم به بعد از یادگیری سه هزار لغت کتاب شما، چون لغات به ترتیب حروف الفبا فرا گرفته می شوند آیا با یکبار مطالعه لغات جدید آنها را هم می توانم با همان کیفیت لغات قبلی یاد بگیرم؟

  • Khojamli's Gene Expression Method

   سلام
   اگر لیست لغات تخصصی تان اکنون آماده می باشد بهتر است هم اکنون آنها را به لیست لغات کتاب اضافه کنید. همانطور که می دانید چون در این روش لغات به گروههای کوچکتر تقسیم می شوند تعداد لغات به هیچ وجه مهم نیست. بنابراین زمانی که می خواهید در آینده بگذارید را اکنون بگذارید تا پرونده دامنه لغات برای همیشه بسته شود.
   اگر هم فعلا لیست مشخصی از لغات تخصصی تان ندارید و فکر می کنید به تدریج حین مطالعه کتاب های درسیتان با آنها روبرو خواهید شد می توانید فعلا سه هزار لغتی که ما تعیین کردیم را فرا بگیرید و بعدا به لغات تخصصی رشته خودتان بپردازید.

 4. سلطانی

  با سلام
  بنده چند وقت پیش بسته شما را تهیه کردم،اکنون به مرحله ای رسیدم که تقریبا در همه موارد بدون آنکه لازم باشد به حروف انتهایی لغات توجه کنم به معنی آنها پی می برم آیا با این وجود لازم است که از حروف انتهایی لغات هم، جهت یادگیری آنها استفاده کنم؟

  • Khojamli's Gene Expression Method

   سلام
   بکارگیری حروف انتهایی لغت حین فراگیری آن نوعی محکم کاری محسوب می شود درست است که شما در اکثر موارد بدون نیاز به دو حرف انتهایی لغت به معنی می رسید ولی در موارد محدودی که نتوانید معنی را درک کنید دو حرف پایانی آخرین ابزار شما خواهد بود و استفاده از آنها باعث می شود خطای یادگیریتان به صفر برسد.

 5. علی

  سلام استاد
  جوینی هستم از مشهد دستتون درد نکنه عجب روشی ابداع کردید دنیاییه برای خودش باورم نمیشه که می تونم لغات رو با یک بار مطالعه به این دقت یاد بگیرم.

 6. علیرضا سلطان زاده

  دروددددد…هربار که مطلبی درمورد این روش میخونم ..علاقه ام نسبت به این روش و یادگیری بهتر زبان انگلیسی بیشتر میشه…خداقوت میگم به جناب اقای خوجم لی ..همیشه سبز وپاینده باشید

  • Khojamli's Gene Expression Method

   درود بر شما
   موفق باشید

 7. مرجان انارکی

  با درود
  حدود پنج ماه میشه که به کمک این روش انگلیسی رو یاد می گیرم و بزودی یادگیری سه هزار لغت را تمام می کنم الان اکثر لغات انگلیسی رو می تونم درک کنم قبلا بزرگترین مشکلم لیسینینگ بود ولی الان وقتی به رسانه ها گوش می دم و خیلی ساده متوجه می شم حس خوبی بهم دست میده
  با تشکر از استاد گرامی

 8. کلمه به انگلیسی

  ممنون عالی بود

 9. میلاد

  سلام ایا با این روش به همه مهارتهای انگلیسی (گرامر،خواندن،نوشتن،مکالمه) تسلط پیدا میکنیم؟

  • Khojamli's Gene Expression Method

   بله